Superpotraviny – chutné a zdravé zároveň
29. listopadu 2017
Jak na Nový rok, tak po celý rok
29. prosince 2017

Jak vydržet být fit i na Vánoce

Poslední den před Štědrým dnem? To je ideální čas na to chvíli si v klidu sednout a připravit se na svátky. Máme pro vás pár zásad, díky kterým přežijete přicházející období volna, hostin a návštěv s ochutnáváním cukroví bez zbytečných výčitek.

Den začněte s proteinem

I když se všude kolem vás bude povalovat cukroví, dejte přednost zdravé snídani. Dopřejte si k ní jídlo bohaté na bílkoviny a komplexní sacharidy. Tím nastartujete váš metabolismus a zároveň se ochráníte před nutkáním dát si něco sladkého. Cukroví tak zůstane zdobit byt na stole i nadále.

Vypoťte se ze stresu

Kdy jindy než o svátcích si můžete dopřát pohyb podle svých představ. Konečně je delší volno. Využijte ho a vyčleňte si hodinu času každý den jen pro sebe a pohyb. Můžete buď snadno cvičit doma s vlastní váhou nebo, až se otevřou fitness centra, na chvilku si zacvičte tam. Díky tomu spálíte stres, který se nahromadil v těle během předvánočního šílenství a uleví se vám. Navíc taková hodina cvičení vás nakopne energií a zlepší vám náladu.

Hubnout i o Vánocích, to je přeci sen každého, ne?

Naplánujte si leden

Vrtá vám hlavou, jak dlouho vám takový pohyb „hodinu denně“ vydrží? Jasně, teď o svátcích to není problém, když je volno, ale co pak? Právě proto máte právě teď, o Vánocích, ideální prostor na to, připravit si plán na leden. Přeci jen už tušíte, co vás po Silvestru čeká a můžete si tak rozplánovat aktivity. V pracovní dny půlhodinu denně na pohyb, na víkendy můžete vyrazit lyžovat nebo bruslit, ale i taková procházka zimním městem nebo v přírodě spálí dost kalorií.

Zajděte se známým/známou… cvičit

Místo návštěvy u vás nebo u známých doma navrhněte, že si spolu zajdete zacvičit. Vyhnete se tak nutkání ochutnat všechno cukroví, které vám na návštěvě bude nabízeno a váš známý / vaše známá určitě trochu pohybu o svátcích také uvítá. Navíc tak budete mít příležitost popovídat si spolu sami, v klidu mimo domov.

Vyspěte se, necpěte se

Právě teď máte příležitost dopřát tělu tolik vytoužený odpočinek. Večer proto ulehněte dříve a ráno budete vstávat svěží. Stejně tak možná dostanete poukaz na masáž, využijte ho a uvolněte se tímto způsobem.

Ono se to snadno říká, ale při troše pevné vůle a pravidelném jídelníčku se to snadno i dá dodržet. Necpěte se ani o svátcích. Na oběd nebo večeři si klidně dopřejte porci bramborového salátu a dobrého kapra, mezi tím ale nezapomínejte na menší svačiny, které budou obsahovat dostatek bílkovin a zdravých tuků. Když budete pokračovat ve svém osvědčeném jídelníčku a dopřávat tělu živiny každé 2 – 3 hodiny, nebudete mít nutkání ochutnávat cukroví. A kdyby ano, ochutnejte od každého druhu, který se vám líbí jeden kousek. Nemá cenu si odepírat vše, na co máte chuť.

Přejeme vám klidné prožití Vánočních svátků. Chceme vám také poděkovat za to, že jste nám zachovali přízeň na našem blogu!

Šťastné a Veselé svátky!