Jak se starat o pokožku v zimě
2. ledna 2017
Kdy nastoupí menopauza?
27. února 2017

7 tipů pro krásný dekolt

Každá žena si nejpozději po třicátých narozeninách začne uvědomovat, že aby si udržela svěží vzhled, je naprosto nezbytné každodenně pečovat o svůj obličej. Nechodit spát nalíčená, používat kvalitní kosmetiku a mít dostatek spánku. Ale kromě tváře a rukou je ještě jedno místo, které spolehlivě prozradí náš věk, a proto bychom péči o něj neměly podceňovat! A tím je dekolt. Vrásčitá pokožka a povadlé poprsí rozhodně není nic, co bychom chtěly v letních měsících či na dovolené vystavovat na odiv. Abyste se v létě nemusela vyhýbat plavkám a oblíbeným šatům, vyzkoušejte následujících 7 tipů, jak si udržet krásný dekolt.

  • Hydratujte pokožku. Po každém sprchování či koupeli byste se měla natřít zvláčňujícím krémem. Ideální je bambucké máslo nebo kokosový olej. Důležitá je ale pravidelnost! Pokud si na krém vzpomenete jednou za měsíc, je to zbytečná námaha. Jemnými krouživými pohyby si natřete ňadra, hruď i krk. Případně i paže a ruce.
  • Vyzkoušejte peeling. Ještě před letní sezonou byste měla na svůj dekolt alespoň jednou za čas aplikovat peeling. Zbavíte se tak odumřelé kůže a vaše pokožka bude vypadat hladší a zářivější. Zároveň vám pak déle vydrží letní opálení.
  • Neopalujte se nahoře bez. Jen málokterá z nás chce mít po svléknutí plavek vypálené na těle dva trojúhelníky v oblasti prsou, ale rozhodně je to lepší, než si spálit kůži na prsou, či dokonce bradavky. Zároveň si tím koledujete o vznik pih, které mohou přerůst v melanom. Za to vám to opravdu nestojí. V každém případě používejte na celé tělo opalovací krém s vysokým faktorem. Opalování je pak o něco delší, ale zdravější.
  • Dodržujte pitný režim. Nejen během letních měsíců, ale v průběhu celého roku, mějte na stole karafu nebo lahev s vodou. Vodu si noste s sebou i v kabelce. Díky tomu budete mít přehled, kolik jste toho za den vypila. Pokud budete mít vodu vždy po ruce, uvidíte, že jí vypijete víc, než kdybyste pro ni musela do kuchyně nebo třeba do obchodu. Opravdu nejlepší je voda bez bublin, může být s čerstvou mátou nebo citronem. Slazené džusy, limonády nebo káva se do pitného režimu nezapočítávají, naopak vás ještě víc odvodňují.
  • Pravidelně cvičte. Můžete buďto dělat dámské kliky, cvik zvaný prkno, nebo sepnout dlaně před hrudníkem a střídavě stlačovat a povolovat ruce. Dobré jsou také cviky s činkami, nebo jóga. Ať už se rozhodnete pro jakékoli cvičení, i zde je nutná pravidelnost. Minimálně 3x týdně byste se měla věnovat cvikům na zpevnění dekoltu. Uvidíte, že výsledek bude stát za to. Pravděpodobně se vám také zpevní paže a budete se cítit i vypadat lépe.
  • Podprsenka je základ. Kupte si podprsenku, která vám příjemně sedí a poskytuje vašim ňadrům dokonalou oporu. Pak vám nebude vadit nosit podprsenku každý den – a to i když jste celý víkend sama doma. Vyplatí se vám také investovat do kvalitní sportovní podprsenky. Obzvlášť, pokud máte plnější poprsí. Běh a další akční sporty jsou pro ňadra namáhavou aktivitou, a dobrá podprsenka se vám bude hodit.
  • Dbejte na správné držení těla. Držení těla je pro nás něco naprosto automatického, proto se těžko odnaučují případné zlozvyky. Nicméně pokud se při chůzi nebo sezení u počítače budete snažit držet vzpřímená záda a hrudník budete mít krásně vypnutý, namísto svěšených ramen, uvidíte ten rozdíl! I na okolí začnete působit daleko lépe. Člověk se vzpřímeným držením těla působí sebevědomým a vyrovnaným dojmem.