Nastartujte tělo i mysl do nového roku
11. prosince 2016
Dejte se do formy již od prvních dnů – Nový rok, nový člověk
14. prosince 2016

Jednoduché jógové cviky, které vám pomohou posílit pánevní dno

Inkontinence (únik moči) trápí nejen ženy v období klimakteria. Ve skutečnosti toto onemocnění postihuje ve věkovém rozmezí 15-64 let 5-25 % žen a 1-5 % mužů. S vyšším věkem stoupá výskyt tohoto onemocnění u žen až na 40%!

Samovolný únik moči má nepříznivý dopad na kvalitu života, proto je vhodné co nejdříve navštívit lékaře (urologa, gynekologa nebo praktického lékaře) a situaci řešit. V případě, že se problém dlouhodobě neřeší, ženy se mohou začít ve společnosti cítit nesvé – neustále přemýšlejí, zda je únik moči cítit/vidět, zda si toho nějak všimne okolí a podobně. Zároveň se vyhýbají sexu, protože mají obavy z úniku moči před nebo během styku.

Díky neustálé obavě z toho, že si problému s inkontinencí někdo všimne, pak mají menší a menší chuť trávit čas ve společnosti. Mohou se tak začít stranit lidí a dochází k izolaci. Proto je dobré vyhledat odborníka raději v začátcích těchto potíží, aby nedocházelo ke vzniku psychických potíží.

Pokud se nechcete spolehnout pouze na absorpční hygienické pomůcky, měli byste zapracovat na posílení pánevního dna. Vhodné jsou například Kegelovy cviky, nebo můžete využít cviky vycházející z jógy.

V následujícím videu vám instruktorka ashanta jógy, Markéta Makovská, ukáže, jak cviky správně provádět. Celé cvičení vám zabere jen pár minut. Pro dosažení správného efektu je ale nutná pravidelnost. Snažte se cviky provádět denně (minimálně však 3x týdně) a po pár týdnech uvidíte, že se situace zlepší 🙂