Klíč ke šťastnému životu
17. března 2017
ANTI-AGING DESATERO
4. dubna 2017

Šest kroků k tělu bez mykózy

Svědění a pálení! Máte podezření na mykózu? Návštěva lékaře není nutná, pokud nastane mír do tří dnů. Pokud i po třech dnech a domácí snaze o léčbu pokračuje svědění a pálení dál, nebo pokud nedej bože tam dole všechno oteklo a bolí to při močení nebo při milování, stud stranou a utíkejte rovnou k doktorovi! Jinak bude vše ještě horší a kvasinky se z vagíny v houfech rozšíří do celého těla. Nejlepší je však mykóze předejít!

  1. Hygiena

Obyčejné mýdlo, byť s pH 5,5, jaké má pokožka, používejte všude kromě intimních partií. Na ty jsou určeny gely pro intimní hygienu s obsahem kyseliny mléčné. Nic nezkazí ani čistá vlažná voda.

  1. Správné pH

Dopřát si tam dole očistu je potřeba v létě, ale i během přicházejícího jara, minimálně dvakrát za den. Ideálně po každé návštěvě toalety. Užitečným pomocníkem jsou vlhčené ubrousky na intimní hygienu, které obsahují antiseptické látky a pomáhají v pochvě nastolit správné pH.

  1. Vyhněte se parfemaci

Pokud používáte intimky, měňte je minimálně každé čtyři hodiny. Možná máte pocit, že jste v suchu, voňavé a čisťoučké. Intimky ale ve skutečnosti poskytují ideální prostředí pro množení se nežádoucích bakterií. Stejné pravidlo platí i pro menstruační vložky. V létě by měl být tabu i parfémovaný toaletní papír.

  1. Co po koupání?

Zapomeňte na to, že tampony dokáží zabránit vzniku mykózy. Je to mýtus, mýtus a ještě jednou mýtus! Chlorovaná voda v bazénech sliznici i tak naruší, nezabrání ani tomu, aby mikroflóru v pochvě neovlivnila voda z jezera „obohacená“ o nežádoucí mikroorganismy. Pokud můžete, vyhýbejte se koupalištím, v přírodě je znakem nevhodnosti ke koupání například příliš mnoho kachen a jiných vodních ptáků na hladině. A když už neodoláte, tak si po koupání dopřejte sprchu, případně se co nejrychleji vyčůrejte.

  1. Bavlna, bavlna, bavlna

I spodní prádlo rozhoduje o tom, zda se v létě budete ošívat a hledat místo, kde byste se mohly nerušeně poškrábat. Naprosto nevhodná jsou tanga! Leda, že je vaším cílem přenést bakterie z análního otvoru rovnou do pochvy. Pokud ne jindy, tak alespoň v létě na ně zapomeňte. Stejně tak je potřeba vyvarovat se kalhotek z umělých a neprodyšných materiálů. Kdo nechce mykózu, ten má během teplých dnů a nocí, při práci, sportu či procházce, kalhotky z bavlny. I takové mohou být sexy. A mimochodem, chození naostro je ze zdravotního hlediska stejně nevhodné. Možná krátce, před horkou chvilkou, ale větrat celý den je lepší přes bavlnu.

  1. Bezpečný sex

Milování na pláži z letního programu vynechat nemusíte, pokud si dáte pozor, abyste během něj měly pod sebou nějakou tu látku – klidně tímto způsobem zlikvidujte tričko svého protějšku, jde přece o zdraví. Nezapomínejte, že nechutnosti, jako střevní bakterie či paraziti ze zvířecích exkrementů a jejich vajíčka, sice nejsou vidět, ale na břehu moře, jezera či řeky přežijí i několik měsíců! Ještě zůstaneme u milování, jen se přemístíme do vody. Proniknutí muže do ženy je v ní o něco těžší, protože zvlhčení pochvy doslova odpluje, což zvyšuje riziko mechanického poškození sliznice. Ve vodě jsou také kdejaké mikroorganismy, které bychom v těle mít nechtěly, proto až bude po všem, je moudré se osprchovat, v případě krajní nouze se alespoň vyčůrat. Není to sice sexy, ale spolehlivě to pročistí a propláchne, co je třeba. A o to jde!