Šest kroků k tělu bez mykózy
28. března 2017
Bakteriální vaginóza by neměla být tabu
28. dubna 2017

ANTI-AGING DESATERO

  • Vyzkoušejte protizánětlivou dietu

Protizánětlivá dieta je důležitá, protože redukuje riziko skrytého zánětu a tím přispívá k dlouhověkosti. Můžete si ji naordinovat i vy, stačí konzumovat více zeleniny, ovoce a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Do svého jídelníčku byste měli zařadit také rybí tuk, olivový olej a především cereálie. Definitivně vyškrtnout je pak potřeba bílou mouku a rafinovaný cukr.

  • Doplňte antioxidanty

Imunita je nadmíru důležitá. Posílit ji můžete dostatečným množství vitamínů a minerálů. Do svého organismu byste pak měli vpravit také dostatek antioxidantů, protože právě tyto látky umí neutralizovat volné radikály v lidském těle a ochránit vás tak před onemocněními. Mezi základní patří vitamíny Ca E, extrakt ze zeleného čaje, beta-karoten, koenzym Q10, zinek, selen a rybí olej.

  • Dodržujte pitný režim

Slyšíte to ze všech stran. Pitný režim byste neměli podceňovat. Denně se doporučuje vypít minimálně 2 litry čisté, neperlivé vody. Denní příjem alkoholu je vhodné omezit na 1 – 2 sklenky vína či 0,5l piva.

  • Nestresujte se

Lehko se to řekne, ale hůře udělá. Snažte se být co nejvíc v klidu, neřešit zbytečnosti, nenechat se položit každodenními starostmi. Stres je nebezpečný a může za celou řadu onemocnění. Myslete na sebe, dělejte si radost tak často, jak to jenom jde, a odpočívejte.

  • Vyjděte ven

Příroda má kouzelnou moc. Dokáže zklidnit mysl a prokazatelně prospívá plícím i pleti. Využijte čas volna a vypravte se na výlet do hor či lesů.

  • Spěte

Lidský organismus se regeneruje během spánku, proto je tato činnost nesmírně důležitá. Podstatná je zejména REM fáze spánku, během které máme sny. Vědci zjistili, že hluboký spánek a snění mají významnou funkcí pro náš emoční život a celkovou připravenost organismu zvládat těžké denní úkoly. Spát byste měli 7-8 hodin denně.

  • Žijte společenským životem

Sociální kontakty, kultura a společné zážitky prodlužují život. Potvrzují to mnohé studie, které byly uskutečněny na stoletých lidech.

  • Nezapomínejte se hýbat

Pokud nemáte čas na pravidelný sport, zařaďte do svého režimu alespoň nějaký pohyb. Tím nejlepším je chůze. Abyste se dobře cítili, udržovali si váhu a kondici, stačí ujít denně pouhé 3 kilometry.

  • Myslete pozitivně

Zahoďte pesimismus za hlavu a berte věci s nadhledem. Smějte se, jak to jenom jde, a užívejte si přítomný okamžik. Studie prováděné s nejdéle žijícími lidmi (nad sto let) potvrdily, že si tito optimisté umí užívat života.

  • Milujte se

Doteky a fyzický kontakt jsou pro náš život stejně důležité jako jídlo nebo voda. Pokud nejste zrovna zamilovaní nebo nemáte stálého partnera, obejměte děti příbuzných, kamarády, psi nebo třeba kočky.