ANTI-AGING DESATERO
4. dubna 2017
Trpíte nespavostí? Máme pro vás bylinkovou terapi
4. května 2017

Bakteriální vaginóza by neměla být tabu

O problému zvaném bakteriální vaginóza se moc často nemluví. A není se čemu divit… Ne každá žena se na veřejnosti ráda svěřuje s nepříjemnými pocity pálení a svědění, s nepohodlným výtokem a zápachem. Během svého života však tuto vaginózu zažila snad každá z nás.

Celý náš organismus je spletitý systém, kdy jedna akce vyvolá reakci na druhé straně. A stejně tak záhadná je i ženská pochva, v níž žijí nejrůznější druhy bakterií. Slovo bakterie v nás vyvolává obavy, co je to zase za nemoc… Některé z nich jsou ale „hodné“ a naopak naše tělo chrání. V případě pochvy jsou těmi nápomocnými bakterie mléčného kvašení neboli laktobacily, které jsou zde zastoupeny v nejhojnějším počtu. Produkují kyselinu mléčnou a ta následně udržuje přirozeně nízké pH v pochvě. Jen pokud je naše pH pochvy ve správné rovnováze, dokáže se bránit infekcím. Zvýšení pH pochvy vytváří prostředí pro ostatní bakterie, které se množí a způsobují nepříjemné potíže.

Proradná Gardnerella

Bakteriální vaginózu má na svědomí bakterie Gardnerella vaginalis, která se v našem organismu přemnožila. Důvodem je právě zvýšené pH pokožky, které může mít několik různých příčin – od oslabeného imunitního systému, přes těhotenství až po jiné zdravotní potíže. Nepodceňujte svědění a pálení a navštivte lékaře, než nemoc přechodíte a zaděláte si na ještě horší problémy. Doktor stanoví správnou diagnózu a potažmo i léčbu, kterou doporučujeme ještě podpořit volně prodejnými přípravky.

Co se často zaměňuje?

Vaginální mykóza nebo je to bakteriální vaginóza?.. Jsou to dva odlišné problémy a je dobré je nezaměňovat právě pro správnou a účinnou léčbu.

Bakteriální vaginóza je u žen 5x častější než právě vaginální mykóza. Rozdíl poznáte díky průběhu onemocnění. Doprovází ji výtok, který je spíše řidší a má šedobílou barvu. Může jej také doprovázet charakteristický rybí zápach. Klasickým příznakem vaginální mykózy je žluto-bílý výtok bez zápachu, podle toho lze onemocnění od sebe velmi dobře rozpoznat.

Vsaďte na volně prodejné přípravky

Odteď vás už vaginóza nemusí trápit. Známe proti ní totiž účinnou zbraň a tou je vaginální gel Lactofeel. Díky kyselině mléčné, kterou obsahuje, obnovuje normální pH pochvy, což je první krok k nápravě. Navíc neutralizuje nepříjemné pocity a zápach. Obsahuje také glykogen, který laktobacilům poskytuje důležité živiny. Pokud se výše zmíněné příznaky týkají i vás, začněte problém řešit co nejdříve a během nadcházejícího léta si při koupání a slunění na tyto nepříjemnosti už ani nevzpomenete! 🙂