Jak často měnit ložní prádlo?
21. června 2017
Močové cesty a léto
29. července 2017

Zdravá pleť v létě

Máte v létě problém s pletí? Je suchá, dehydratovaná a vůbec jí v létě není dobře? Možná jste předtím podcenila péči. Pokud je to váš případ, zkusíme vám dát pár tipů, jak si pleť udržet krásnou i v horkých dnech.

Starat se v létě o pleť rozhodně není jednoduché. Vyžaduje to opravdu velkou péči a hlavně hydrataci. Nicméně neměly byste to přehánět ani s make-upem, jelikož v horku se pleť potí, rozšiřují se póry a do nich se dostává veškerý make-up, což způsobuje černé tečky. Slunce i horká koupel bez odlíčení mají přesně tento efekt. Říká vám to něco? Pak věnujte pozornost následujícím tipům.

 1. Méně líčení
 • Zkuste v létě omezit vrstvu make-upu. V zimě to tolik při mrazivém počasí nevadí, pleť se díky líčení chrání, nicméně v létě je pleť citlivější a jak už bylo řečeno, rozšiřují se póry, tudíž by vám na pleti mohly vznikat nečistoty.
 • Místo make-upu zkuste BB krém. Je to odlehčená verze klasického krycího make-upu. Pleť tolik nezatíží a zároveň působí jako krém.
 • Když nemusíte, neličte se. Pokud víte, že budete jen doma, půjdete na procházku s pejskem nebo máte práci na zahradě, líčit se nemusíte. Je to zbytečné a pleť si alespoň odpočine.
 1. Opalovací krém
 • Rozhodně používejte na pleť opalovací krém. Můžete jej nanést buď jako bázi pod make-up, nebo jen tak samotný. Existují také opalovací přípravky na pleť, které jsou tónovací, jedná se tedy o ideální volbu.
 1. Hydratace
 • V případě slunných dnů je pleť dost vysušená a tak potřebuje hydratovat. Hydratovaná pleť je pružnější a vláčnější a lépe snáší okolní vlivy. Nejvíce nutná je hydratace při dovolené u moře, kde se k vysušování přidává ještě mořská sůl.
 • Pleti můžete dodat vláhu různými krémy. Opět raději sáhněte po těch, které obsahují ochranný faktor (SPF). Nebojte se zajít do lékárny, kde vám přesně poradí a doporučí krém přímo pro vaší pleť.
 1. Nečistoty
 • Na pleť má samozřejmě velký vliv i prostředí, ve kterém se pohybujete. Pleť reaguje na veškeré nečistoty ve vzduchu, prach a podobně.
 • Při práci či úklidu se snažte nedotýkat se obličeje. Na vašich rukou ulpívají různé bakterie, které by do styku s citlivou pletí neměly přijít.

Pokud se budete těchto zásad alespoň trochu držet, garantujeme vám, že vaše pleť to ocení. Namísto mučení dopřejte i své pleti dvouměsíční dovolenou! V horkých dnech rozhodně nezanedbávejte nanášení opalovacího krému, ochráníte tak pleť před spálením a tím se vyvarujete vysušení. Rovněž se díky krému s vysokým faktorem (nebojte se použít i faktor 50) vyhnete nepříjemným pigmentovým skvrnám v obličeji. Abyste zamezily přísunu nečistot na svou pleť, myjte si často ruce – po cestování v autě či MHD, po práci na počítači, po úklidu, apod. Také se snažte 1x denně otřít display svého telefonu dezinfekčním ubrouskem. Divily byste se, kolik nečistot si do pleti můžete zanést přikládáním telefonu k obličeji. Užijte si hezké léto s krásnou pletí .